چاپ
ارسال به دوست

بازدید نماینده مجلس شورای اسلامی از اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه

نماینده مردم شریف کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی ضمن بازدید از اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه با مسئولان این اداره کل دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه سید قاسم جاسمی نماینده مردم شریف کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی ضمن مشاهده بخشی از فعالیت های دامپزشکی در یک نشست صمیمانه با مدیر کل و کارکنان  اداره کل دامپزشکی استان به گفتگو پیرامون محدودیت ها وتنگناهای عرصه دامپزشکی پرداخت .

وی گفت: دامپزشکی وظیفه سنگین و پرخطری دارد و نگاه من به جامعه دامپزشکی این است که نیروهای دامپزشکی در صف اول بیماریها و مخاطرات قرار دارند و اگر این قسمت را تقویت کنیم باعث کاهش هزینه های بعدی و کمک به سلامت جامعه شده است.

در ادامه دکتر امید حاج محمدی مدیر کل دامپزشکی استان کرمانشاه ضمن خیر مقدم و خوش آمد گویی گزارشی از وضعیت بهداشتی دامداریها و مرغداری های سطح استان ارائه و اعلام نمود با مجموعه اقدامات بهداشتی و هماهنگی بین بخش ها ، از وقوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان جلوگیری بعمل آمد و خوشبختانه کرمانشاه جز استانهای بود که در سال گذشته هیچ واحد صنعتی مرغداری درگیر این بیماری نشدند.

حاج محمدی در ادامه افزود: با اقدامات انجام گرفته در دامداری های استان و شهرستان ها بیماری تب برفکی نیز در سال گذشته روند رو به کاهشی داشته است .

 سید قاسم جاسمی در پایان ضمن ابراز مسرت از موفقیت های صورت گرفته در اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه و تشکر از زحمات مدیر کل و پرسنل سخت کوش دامپزشکی اظهار داشت: کار دامپزشکی کاری سخت و تاثیر گذار در اقتصاد و سلامت جامعه است و سختی کار دامپزشکی مثال زدنی است و در خصوص کنترل بیماری ها قول مساعد داد  که پیگیری های لازم برای تخصیص اعتبارات دامپزشکی بعمل خواهد آمد.

مدیر کل دامپزشکی استان در پایان تصریح کرد: 50 درصد از بیماری ها در انسان از طریق تماس با دام و مصرف  فرآورده های خام دامی آلوده منتقل می شود و دامپزشکی با انجام برنامه های مراقبت ، پایش ،مبارزه، پیشگیری و کنترل این بیماری ها درحفظ و ارتقاء بهداشت عمومی نقش بسیار تاثیرگذاری دارد و با توجه به قرار گرفتن دامپزشکی در صف مقدم مبارزه با بیماری های مشترک بین انسان و دام تقویت این عرصه به کاهش چشمگیر هزینه های درمانی مردم منجر خواهد شد.

 

 

 

 

 

  • کد خبر: ١٣٣١٨٩/
  • ١٣:٥٤ - 1398/03/12/
  • تعداد بازدید: 101
کلید واژه ها

خروج