چاپ
ارسال به دوست

آشنایی روسای ادارات و دهیاران اسلام آباد با آنفلوانزای فوق حاد پرندگان

یک دوره کلاس آموزشی بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان و راه های پیشگیری از آن در محل سالن جلسات بخشداری حمیل برای روسای ادارات و دهیاران این بخش برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه، دکتر صیدمحمدقاسمی رئیس اداره دامپزشکی اسلام آباد غرب با اعلام این خبر افزود: در این کلاس آموزشی توضیحاتی درخصوص علائم بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان و وضعیت این بیماری در جهان، ایران و شهرستان ارائه شد.

 وی این بیماری را جزء بیماری های نو پدید دانست و گفت: خطر ابتلای انسان به این بیماری وجود دارد و از نظر بهداشت عمومی بسیار حائز اهمیت است و تمامی پرندگان به این ویروس حساس هستند.

دکتر قاسمی علائم بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان  را تلفات ناگهانی، بی حالی و اسهال ،کاهش اشتها،علائم حاد تنفسی،تورم صورت و سینوس ها،سیاه شدن و خونریزی تاج و ریش و ساق پا عنوان کرد .

وی خواستار همکاری و حمایت مجموعه ادارات شهرستان و دهیاری ها و شورای اسلامی روستا با اداره دامپزشکی در هنگام بروز احتمالی این بیماری شد.

گفتنی است صادق ناصری بخشدار حمیل ضمن تشکر از زحمات دامپزشکی بر آمادگی ادارات و دهیاران و شورای اسلامی روستاها و مردم با اداره دامپزشکی تاکید کرد.

 

 

 

  • کد خبر: ٣١٠١/
  • ١١:٥٥ - 1397/09/15/
  • تعداد بازدید: 333

خروج