چاپ
ارسال به دوست

هشدار دامپزشکی سنقر برای جلوگیری از تلفات دام و طیور

اداره دامپزشکی شهرستان سنقر و کلیایی آمادگی خود را برای جلوگیری از تلفات دام و طیور در پی بارندگی های اخیر اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه و با توجه به بارش های شدید باران در روزهای اخیر،  سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان سنقر و کلیایی مهندس ایمانی سنجرگفت: این اداره آمادگی لازم برای هرگونه اقدام فوری با مشارکت نیروهای امدادی نسبت به جمع آوری و نظارت بر دفن بهداشتی و اصولی دامهای تلف شده و همچنین آمادگی کامل برای پیشگیری از بروز عفونت‌های ثانوی و همکاری کامل با دیگر سازمانهای مرتبط را دارا می باشد.

سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان سنقر و کلیایی در این خصوص اطلاعیه ای را خطاب به دامداران و مرغداری ها صادر کرده است:

 دامداری های در معرض خطر و مستقر در کنار رودخانه ها تخلیه شوند و در صورت امکان دام های روستاهای پرخطر به روستاهای امن تا زمان برطرف شدن مشکل انتقال داده شوند .

دامداران از بردن دام های خود به مراتع اکیدا خودداری کنند.

علوفه دام ها و دان مرغداری را در مکانی مناسب قرار داده تا از خیس شدن آنها جلوگیری شود و در زمان شروع بارش حتما برق اصطبل قطع شود.

دامدارانی که واکسن آنتروتوکسمی را تزریق نکرده اند در فرصت باقیمانده توسط مراکز بخش خصوصی تزریق گردد.

حتی الامکان از ورود آب و گل و لای از اماکن دامی جلوگیری نمایند و در صورت بروز مشکل سریعا نسبت به لایه روبی و تمیز کردن مکان دام ها و مرغداری ها اقدام نمایند.

اصطبل های قدیمی و فرسوده  همیشه در خطر تخریب قرار دارند حتما دام های خود را در اصطبل های مناسب قرار دهید.

در صورت بروز تلفات از دور انداختن لاشه ها در روخانه ها و طبیعت جدا خودداری نمایند و با هماهنگی دامپزشکی ، شبکه بهداشت و محیط زسیت باید دفن بهداشتی صورت پذیرد و در غیر این صورت دامپزشکی هیچ تلفاتی را تایید نمیکند.

  وی در پایان  خاطر نشان کرد: هم استانی ها میتوانند در صورت بروز هرگونه تلفات با تلفن 1512 ' سامانه ارتباط مردمی دامپزشکی' و سامانه پیامکی 100010001512 در سراسر استان تماس حاصل کنند.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٨٢٥٣/
  • ٠٨:٥١ - 1398/01/15/
  • تعداد بازدید: 257

خروج