چاپ
ارسال به دوست

رئیس اداره دامپزشکی ثلاث باباجانی خبر داد

سمپاشی دام 30 روستای ثلاث باباجانی علیه تب کریمه کنگو

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان ثلاث باباجانی از سمپاشی جایگاه دام در 30 روستا علیه بیماری تب کریمه کنگو و مقابله با آن خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه، اشکان مرادی از ضدعفونی و سم پاشی جایگاه دام های سبک و سنگین در ثلاث باباجانی خبر داد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان ثلاث باباجانی به افزایش رطوبت نسبی در ابتدای سال جاری و گرم شدن هوا که نیارمند آفت زدایی است، اشاره و بیان کرد: باتوجه به این شرایط جوی که سبب تکثیر و تزاید حشرات و کنه ها را در منطقه ایجاد می‌کند، لذا اقدامات لازم در راستای مقابله با آن در دستور کار قرار گرفت.

 

وی ادامه داد: برای پیشگیری از بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو، در ابتدای سال جاری بیش از 150 لیتر سم در 30 روستای تابع این شهرستان استفاده شد تا از ابتدا به این بیماری جلوگیری به عمل آید.

 

این مسؤول از مساعدت و تلاش کارشناسان ناظر این شبکه دامپزشکی با همراهی دهیاران در امر سمپاشی جایگاه دام ها خبر داد و افزود: میزان سم فوق برای ضدعفونی 36 هزار راس دام سبک و 2 هزار راس دام سنگین و نیز پاکسازی 73 هزار مترمربع جایگاه دام و اصطبل نگهداری دام در شهرستان ثلاث باباجانی مصرف شده است.

 

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان ثلاث باباجانی به اجرای گشت های بازرسی از امکان بهداشتی، دامپروری ها، کشتارگاه ها و... در این شهرستان اشاره و تاکید کرد: مردم می‌توانند هرگونه مشکلات و تخلفات بهداشتی را با شماره تماس 1512 و پل ارتباطی سامانه پیامکی 100010001512 اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه در میان بگذارند تا رسیدگی به آن در اسرع وقت انجام شود.

 


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٣٩٣١/
  • ١٣:٤١ - 1399/04/29/
  • تعداد بازدید: 72
کلید واژه ها

خروج