چاپ
ارسال به دوست

کشف لاشه های گوسفند کشتار غیر مجاز در سطح شهر کرمانشاه

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان کرمانشاه از برخورد قاطع با کشتار غیرمجاز دام و فروش مرغ زنده خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه دکتر ایرج کاکایی رئیس اداره دامپزشکی شهرستان کرمانشاه اظهار کرد: در پی بازرسی‌های مستمر بازرسان و کارشناسان اداره دامپزشکی شهرستان کرمانشاه در دو شیفت صبح و بعدازظهر از سطح شهر، تعداد 7 لاشه گوسفندی و یک لاشه گوساله حاصل کشتار غیر مجاز در شهرک های مسکن، کیهانشهر و بلوار طاق بستان کشف و ضبط شد.

این مقام مسئول افزود : کشف و ضبط این لاشه‌ها با حضور کارشناس دامپزشکی شهرستان کرمانشاه، آقای سید خشایار رضوی و با همکاری شهرداری،انجام گرفت و به علت عدم رعایت بهداشت به مراجع قضایی معرفی و جهت معدوم سازی به کارخانه پودر گوشت انتقال داده شد.

وی گفت: ممهور بودن فرآورده‌های خام دامی به مهر و برچسب دامپزشکی تائیدی بر سلامت آن فرآورده‌ها بوده و هرگونه کشتار دام خارج از چرخه کشتارگاهی که تحت نظارت کارشناسان دامپزشکی نباشد ، غیر بهداشتی و طبق قوانین و مقررات موجود با متخلفان امر برخورد خواهد شد.

کاکایی از مردم درخواست کرد که در صورت مشاهده واحدهای غیرمجاز عرضه مرغ زنده و کشتار غیر مجاز دام در سطح استان ، مراتب را از طریق سامانه ۱۵۱۲ ارتباط مردمی دامپزشکی و سامانه پیامکی 100010001512 اطلاع رسانی کنند.

 رئیس اداره دامپزشکی شهرستان کرمانشاه در پایان خاطر نشان شد: مردم فراورده خام دامی مورد نیاز خود را حتما از مراکز معتبر و مجاز تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند و با عملی کردن پیام‌های بهداشتی دامپزشکی سلامت خود را تضمین کنند.

 

 

 

 

 

 


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ١٣٥٥٣١/
  • ١٠:٣٦ - 1398/05/13/
  • تعداد بازدید: 150

خروج