چاپ
ارسال به دوست

بازدید معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان دامپزشکی کشور از اجرای عملیات مایه کوبی

معاون توسعه و مدیریت سازمان تصریح کرد: با توجه به گستردگی حوزه فعالیت های دامپزشکی و اهمیت اجرای عملیات پیشگیری، مراقبت و نظارت ها در حوزه دامپزشکی نیاز به تخصیص اعتبارات مناسب برای انجام وظایف حاکمیتی به نحو مطلوب و شایسته است که مسئولین، دامپزشکی را در این خصوص بصورت ویژه درنظر بگیرند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه، در ابتدای این بازدید معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان دامپزشکی کشور و هیات همراه، با همراهی دکتر شتابی حسابرس کل دیوان محاسبات و مهندس ورشابی سرپرست گروه حسابرسی دیوان محاسبات از عملیات مایه کوبی، خدمات رسانی پرسنل دامپزشکی در روستاهای تابعه شهرستان کرمانشاه بازدید بعمل آورد.

مهندس مومنی ضمن بازدید از انجام عملیات مایه کوبی دامها علیه بیماری  لمپی اسکین گاو و گوساله ، بروسلوز بره و بزغاله ، واکسیناسیون هاری سگ و ppr در روستای استد آباد ، از گاوداری 6000 راسی بنیاد مستضعفان در جاده ماهیدشت تست سل و بروسلوز و انجام عملیات تست مشمشه از اسبداری  ماهیدشت از نزدیک با نحوه کارکرد پرسنل و سختی کار و شرایط و محیط کاری نامتعارف آشنا و بازدید بعمل آورد.

 شایان ذکر است مهندس مومنی از گاوداری بنیاد مستضعفان در بخش ماهیدشت  بازدید نمود و در این بازدید هیئت همراه وی را همراهی کردند و پای صحبتها و مشکلات مدیر عامل این مجموعه نشست.

 گفتنی است  گاوداری ۳۰۰۰ راس مولد ماهیدشت در ۲۰ کیلومتری غرب استان کرمانشاه قرار دارد و زمینه اشتغال 150 نفر مستقیم و 1000 نفر غیر مستقیم را فراهم شده است.

معاون توسعه و مدیریت سازمان تصریح کرد: با توجه به گستردگی حوزه فعالیت های دامپزشکی و اهمیت اجرای عملیات پیشگیری، مراقبت و نظارت ها در حوزه دامپزشکی نیاز به تخصیص اعتبارات مناسب برای انجام وظایف حاکمیتی به نحو مطلوب و شایسته است که مسئولین ،دامپزشکی را در این خصوص بصورت ویژه درنظر بگیرند.

در ادامه بازدید ها مهندس مومنی با حضور در یکی از اسبداری های بخش ماهیدشت از اجرای تست مشمشه در این اسبداری بازدید نمود.

لازم بذکر است در راستای مبارزه با بیماری های مشترک بین انسان و دام تست مشمشه  در جمعیت اسب را انجام می شد، مشمشه یکی از قدیمی ترین بیماریهاي عفونی واگیر دار و قابل انتقال بین حیوانات و انسان است. بیشتــر تک سمیان (اسـب ،الاغ و قاطر ) به این بیماري حساس بوده و ابتلاء به مشمشه می تواند منجر به مرگ آنها شود .

در ادامه دکتر شتابی حسابرس کل دیوان محاسبات از نحوه خدمات رسانی دامپزشکی در مناطق محروم و عشایری بازدید و از اکیپ های عملیاتی و صحرایی تقدیر به عمل آوردند.

دکتر شتابی در این خصوص گفت: بهره برداران دامپزشکی افرادی زحمتکش و پر تلاش و تولید کننده واقعی هستند که با حمایت های مستمر دامپزشکی اقدام به پرورش دام و طیور و تولید محصولات دامی در شرایط سخت می نمایند.

وی افزود: از مسئولین عالی استانی و کشوری در خواست می نمایم با حمایت های خود از دامپزشکی، زمینه ایجاد کار مضاعف را فراهم آورند.

گفتنی است این بازدید دو روزه توسط معاون توسعه و مدیران دیوان محاسبات، از مناطق عشایری و دور دست شهرستان کرمانشاه انجام گرفت، همچنین با نحوه مایه کوبی علیه بیماری هاری در سگ های صاحبدار و مایه کوبی علیه بیماری بروسلوز و لمپی اسکین در جمعیت بره و بزغاله و گاو و گوساله و نحوه انجام عملیات تست های سل و بروسلوز در واحد های صنعتی و تست مشمشه در واحد های پرورش اسب در سطح استان بازدید به عمل آمد .

لازم به ذکر است که در این راستا کارشناسان بخش های مربوطه توضیحات لازم را در خصوص هر عملیات ارائه نمودند.

 

 

 

 

 

 

 


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ١٣٥٣٢٢/
  • ١١:٢٥ - 1398/05/08/
  • تعداد بازدید: 131

خروج