چاپ
ارسال به دوست

دیدار مدیر کل دامپزشکی استان کرمانشاه با فرمانداران شهرستان های اسلام آباد غرب و قصر شیرین

فرمانداران شهرستان های اسلام آباد غرب و قصر شیرین: فرمانداری آمادگی لازم را جهت همکاری با دامپزشکی در اجرای وظایف محوله دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه دکتر امید حاج محمدی  مدیر کل دامپزشکی استان در دیداری جداگانه با فرماندار شهرستان های اسلام آباد غر ب و قصرشیرین به تشریح وظایف دامپزشکی در خصوص پیشگیری از بیماریهای مشترک بین انسان و دام، نظارت بر فرآورده های خام دامی، کنترل و پیشگیری بیماریهای دامی و بیان مشکلات دامپزشکی این شهرستان ها بخصوص موضوع اعتبارات دامپزشکی جهت پیشگیری از بروز بیماری هایی مانند تب برفکی، شاربن، آبله، لمپی اسکین، هاری،PPR  و CCHF پرداخت.

مدیر کل دامپزشکی استان در این دیدارها  وضعیت بهداشت دام و طیور در این  مناطق را  مطلوب دانست و گفت: برای توسعه برخی از امور و ارتقاء کیفیت خدمات، نیاز به حمایت مسئولین است که امیدواریم با همراهی و عنایت فرمانداران محترم به نقطه مطلوب برسیم.

در ادامه فرماندار اسلام آباد غرب آقای جهانبخش حیدری بر اهمیت فعالیتهای دامپزشکی در حوزه بهداشت تاکید کرد و گفت: مسائل بهداشتی یکی از مهمترین مسائلی است که به هیچ وجه نمیتوان به سادگی از روی آن رد شد. فعالیت هایی نظیر: نظارت به چرخه تولید تا عرضه فرآورده های پروتئینی دام و طیور به مردم می باشد تا بتوانند با اطمینان خاطر غذای سالمی داشته باشند.

همچنین با ابراز رضایت از عملکرد شبکه دامپزشکی شهرستان اسلام آباد غرب  گفت: دامپزشکی با کمترین توقع سخترین کارها را انجام داده است و انشاا... بتوانیم حمایت های لازم را از دامپزشکی جهت پیشگیری از بیماری های دامی داشته باشیم تا شاهد بروز بحران شیوع بیماری نباشیم.

مدیرکل دامپزشکی استان همچنین در دیدار با فرماندار قصر شیرین از حمایت های آقای مراد علی تاتارفرماندار قصرشیرین از حوزه دامپزشکی این شهرستان تقدیر و تشکر نمود و گفت: با اشاره به حساسیت و اهمیت شهرستان قصرشیرین و قرار داشتن در نوار مرزی اشاره کرد و افزود : با وجود جمعیت رو به رشد و همچنین کمبود برخی امکانات، این شهرستان نیازمند توجه ویژه است.

وی در ادامه به بیان گزارشی از شرح وظایف حوزه دامپزشکی در شهرستان پرداخت و از فرماندار قصر شیرین درخواست نمود در تخصیص اعتبارات جهت واکسیناسیون و پیشگیری از بروز بیماری های دامی، دامپزشکی را پشتیبانی و حمایت نمایند.

در پایان فرماندار قصر شیرین با ابراز رضایت از عملکرد و پیگیر بودن مسئولین اداره دامپزشکی این شهرستان بیان داشت: دامپزشکی نقش موثری در تأمین سلامت و بهداشت شهروندان دارد و آمادگی خود را برای همکاری و حمایت همه جانبه و پیگیری برای جلب حمایت سایر ارگان‌ها از دامپزشکی، در راستای پیشبرد اهداف بهداشتی دامپزشکی را اعلام نمود.

گفتنی است در این دیدار از روند ساخت و ساز ساختمان اداری شهرستان اسلام آباد غرب و مامورسرای قصر شیرین بازدید بعمل آمد.

 

 

 

 

  • کد خبر: ١٣٤٣٥٢/
  • ١١:١٨ - 1398/04/17/
  • تعداد بازدید: 144

خروج