چاپ
ارسال به دوست

معاونت سلامت اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه گفت: طبق قانون، کشتار غیر مجاز دام و طیور و یا عرضه زنده آن ممنوع می باشد و با متخلفین برخورد قانونی می شود.

دیدار نماینده ولی فقیه و معاونت سلامت با امام جمعه اهل سنت

مسئول دفتر نمايندگي ولي فقيه در اداره کل دامپزشکی استان : نظارت شرعي بر ذبح کليه کشتارگاه‌هاي استان اعمال مي‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه طی نشست مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه بهمراه معاونت سلامت اداره کل دامپزشکی استان با ماموستا محمد محمدی امام جمعه اهل سنت استان ، حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا حمید میرزایی نماینده ولی فقیه در اداره کل دامپزشکی استان از نظارت شرعي بر کليه کشتارگاهها، جهت ذبح شرعي و حلال در استان خبر داد.

وی با ابرازخرسندی از این دیدار به بیان وضعیت نظارت شرعی و بهداشتی بر دام و طیور کشتاری در کشتارگاهها پرداخت و نظارت شرعی و بهداشتی برکشتار دام و طیور را برای اطمینان بخشی به مصرف کنندگان در خصوص حلال و سالم بودن فرآورده ها بسیار با اهمیت و مهم دانست.

در ادامه دکتر شاهرخ یارویسی معاونت سلامت این اداره کل كشتار و عرضه مرغ زنده خارج از محیط كشتارگاه را ممنوع دانست و عرضه كنندگان باید مرغ مورد نیاز مصرف كنندگان را از كشتارگاه های مجاز تهیه كنند.   

این مقام مسئول خاطر نشان شد: طبق قانون، کشتار غیر مجاز دام و طیور و یا عرضه زنده آن ممنوع می باشد و اداره دامپزشکی استان خود را موظف به برخورد جدی با این تخلفات می‌داند.

معاونت سلامت در ادامه اظهار کرد: با توجه به اینکه معضل کشتار غیرمجاز دام و طیور در استان زاییده عوامل مختلفی از قبیل فرهنگ عمومی مصرف می باشد برای رفع آن در کنار آموزش افراد جامعه به عنوان مصرف کننده گوشت می بایست جدیت تمام دستگاه های اجرایی زیربط و پیگیری های مستمر در دستور کار قرار گیرد. لذا از کلیه مردم درخواست می شود جهت حفظ سلامت خود و خانواده فراورده های دامی مورد نیاز خود را از مراکز عرضه مجاز تهیه نمایند.

در پایان ماموستا محمد محمدی ضمن خیر مقدم به مسئولین اداره کل دامپزشکی استان گفت: خوشبختانه در استان کرمانشاه  نظارت عالی بر کشتار دام و طیور در کشتارگاهها صورت می پذیرد و نظارت شرعی و بهداشتی را درتأمین غذای حلال ، دارای نقش اساسی و مهمی خواند.

وی کشتار غیر مجاز خیابانی را عملی ضد دینی ، اخلاقی و شرعی دانست و گفت: در شرع مقدس به استفاده از غذای حلال  تأکیدات فراوانی صورت پذیرفته است که خوشبختانه توسط حوزه نمایندگی ولی فقیه در اداره کل دامپزشکی استان و معاونت فنی و کارشناسان این اداره کل این مهم بخوبی انجام می پذیرد.

ماموستا محمد محمدی در پایان از شهروندان خواست تا بمنظور حفظ سلامت خود و خانواده با مامورین نظارت بهداشتی دامپزشکی همکاری لازم را داشته باشند و از خریداری انواع طیور از دستفروشان و دوره گردان خودداری نمایند و جهت امرار معاش به روش قانونی و طبق ظابطه عمل نمایند.

 

 

 

 

  • کد خبر: ١٣٣٤٢١/
  • ٠٩:٥٢ - 1398/03/21/
  • تعداد بازدید: 109

خروج