چاپ
ارسال به دوست

همایش علمی واکسیناسیون ' چالشها و مزایا ' در دانشکده دامپزشکی کرمانشاه

نشست تخصصی واکسیناسیون با حضور اعضاء هیات علمی دانشکده دامپزشکی کرمانشاه، مسئولین اداره کل دامپزشکی، رئیس نظام دامپزشکی، انجمن های علمی علوم درمانگاهی، آزمایشگاهی و علوم پایه روز دوشنبه صبح درسالن جلسات این دانشکده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه این نشست به منظور بررسی ارزش و جایگاه واکسیناسیون و راههای کنترل  و پیشگیری از بیماری ها و نحوه استفاده از واکسن در سالن جلسات دانشکده دامپزشکی کرمانشاه به تبادل بحث رسید.

دراین جلسه دکتر امید حاج محمدی مدیر کل دامپزشکی استان کرمانشاه بحث و تبادل نظر پیرامون موضوع ارزش واکسیناسیون، تدابیر لازم جهت موفقیت در برنامه واکسیناسیون، نقش واکسیناسیون در سلامت دام و بهداشت عمومی بیان نمودند.

دکتر چاله چاله رئیس دانشکده دامپزشکی استان به ظرفیت‌های استان کرمانشاه در حوزه دامپزشکی اشاره کرد و گفت: نیاز و تقاضا برای رشته دامپزشکی در کرمانشاه از اهمیت بالایی برخوردار است که می‌تواند در سلامت جامعه و نیز در معیشت مردم نقش‌آفرین باشد.

در ادامه دکتر همتی رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دامی با بیان اینکه برنامه‌ای هدفمند و منسجم برای مقابله با بیماری‌های واگیر دامی پیش‌بینی شده است، افزود: برنامه واکسیناسیون رایگان علیه بیماری های واگیر دامی که اقتصاد دامدار را مورد هدف قرار می‌دهد از اواخر فروردین آغاز و تا پایان خرداد ادامه دارد.

وی در خصوص چالشها و مشکلات در انجام برنامه واکسیناسیون و دلایل شکست واکسیناسیون نکاتی را بیان نمود و در ادامه جلسه به سوالات دانشجویان توسط اعضاء مسئول پاسخ داده شد.

 

 

 

  • کد خبر: ١٢٩٧٨٣/
  • ١٣:٣٣ - 1398/02/24/
  • تعداد بازدید: 153

خروج