چاپ
ارسال به دوست

سه میلیون و 200 هزار راس دام سبک علیه بیماری آبله واکسیناسیون می شوند

مجید همتی گفت: بهار امسال بین سه میلیون و 200 هزار راس تا سه میلیون و 500 هزار راس از دام های سبک (گوسفند و بز) استان علیه بیماری آبله واکسیناسیون می شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه دکتر مجید همتی رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دامی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه  در راستای کنترل و پیشگیری از بیماری های دامی و حفظ بهداشت عمومی جامعه از طریق مصرف گوشت سالم گفت: عملیات ملی واکسیناسیون علیه بیماری ویروسی آبله در تمامی گله های گوسفند و بز موجود در سطح استان  آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه همکاری دامداران در انجام موفقیت آمیز و پوشش ۱۰۰ درصدی واکسیناسیون این دامها در سطح منطقه بسیار مهم است از تمامی دامداران شهرستان در خواست کرد در راستای جلوگیری از بروز و شیوع این بیماری در منطقه و تلفات و خسارات ناشی از آن همکاری لازم را با اکیپ های واکسیناسیون اداره دامپزشکی داشته باشند تا امنیت لازم دامها بر علیه این بیماری ویروسی به صورت کامل ایجاد شود.

همتی  با بیان اینکه واکسیناسیون جمعیت دامی استان همه ساله در راستای پیشگیری از این بیماری ویروسی دامی توسط این اداره انجام می گیرد، در همین راستا عملیات واکسیناسیون در روستای کریم آباد، شهرستان صحنه با همکاری اداره دامپزشکی شهرستان صحنه صورت گرفت .

همتی ادامه داد: خسارت های ناشی از بیماری آبله بسیار قابل توجه است و در صورت بروز این بیماری، تلفات در بره و بزغاله های تازه متولد شده تا 100 درصد هم می رسد و این مهم، انجام واکسیناسیون برای پیشگیری از این بیماری را ضروری دانست.

این مقام مسئول از دامداران خواست تا برای واکسیناسیون رایگان دام های خود با اکیپ های دامپزشکی همکاری کرده و تا حد ممکن از جابجایی دام های خود تا پایان واکسیناسیون صرف نظر کنند.

به گفته همتی واکسیناسیون دام های سبک علیه بیماری آبله از اواخر فروردین شروع شده و تا پایان خرداد ماه ادامه پیدا خواهد کرد.

 

 

  • کد خبر: ١٢٩٧٥٦/
  • ٠٨:١١ - 1398/02/24/
  • تعداد بازدید: 145

خروج