چاپ
ارسال به دوست

برگزاری دوره آموزشی و واکسیناسیون هاری ویژه دامداران در جوانرود

به منظور افزایش سطح آگاهی دامداران روستای کلاش لولم، یک دوره کلاس آموزشی هاری با همکاری دامپزشکی در محل مسجد روستای کلاش لولم برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه دکتر احمد امیری رئیس اداره دامپزشکی شهرستان جوانرود مهمترین مطالب ارائه شده در این دوره آموزشی را شامل: آموزش های لازم در خصوص بیماری هاری، روش پیشگیری و اقدامات لازم در هنگام حیوان گزیدگی عنوان نمود.

دکترامیری، آموزش را یکی از راه‌های بسیار مهم پیشگیری از بیماری ها عنوان کرد و بیان داشت: در صورتی که این آموزش ها جامعیت داشته باشد اثر بخشی بیش تری خواهد داشت و ادامه داد: در پی گزارش حمله سگ هار به چهار نفر در روستای کلاش لولم در هفته گذشته و مصدوم شدن آنها و با حضور بموقع کارشناسان دامپزشکی شهرستان برای بررسی و نمونه گیری از حیوان در محل حادثه، اداره دامپزشکی شهرستان جوانرود اقدام به برگزاری کلاس های آموزشی هاری و واکسیناسیون در خصوص بیماری هاری در این روستا نمود.

وی با اشاره به اینکه به حداقل رساندن این بیماری نیازمند اطلاع رسانی بیشتر به مردم است، اظهار داشت: هاری یکی از بیماری‌های عفونی، خطرناک، کشنده و مشترک بین انسان و حیوان است و آگاهی هر چه بیشتر در این مورد نقش مهمی در تامین سلامت جامعه خواهد داشت.

دکتر امیری با بیان آنکه هاری معمولا از حیوان به انسان، از طریق خراشیدگی یا گازگرفتگی، سرایت می‌کند تأکید کرد: در صورتی که فردی توسط یک حیوان خراشیده، لیسیده یا گاز گرفته شود، باید سریعا آن ناحیه را با مقدار زیادی آب و صابون شتسشو داده و جهت ادامه معالجات بدون هیچ تأخیری خود را به نزدیکترین مرکز بهداشت برساند.

 

  • کد خبر: ١٢٩٥٧١/
  • ٠٨:١٤ - 1398/02/21/
  • تعداد بازدید: 121

خروج