چاپ
ارسال به دوست

دوره آموزشی مبارزه با بیماری لمپی اسکین گاوی در اسلام آباد غرب برگزار شد

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اسلام آباد غرب از برگزاری یک دوره کلاس آموزشی جهت آشنایی با بیماری لمپی اسکین گاوی برای دامداران و دهیاران این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه دکتر محمد قاسمی رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اسلام آباد غرب با تاکید بر ضرورت آگاهی دامداران و دهیاران روستاها درباره این بیماری افزود: در این کلاس شرکت کنندگان با ویروس بیماری لمپی اسکین و اهمیت مبارزه و نحوه پیشگیری با آن آشنا شدند.

وی افزود : ویروس لمپی اسکین به وسیله پشه و مگس منتقل می شود و تنها راه مقابله با آن سم پاشی و ضد عفونی دام و جایگاه آن، مایه کوبی دام های حساس، معدوم کردن گاوهای بیمار و رعایت ضوابط بهداشتی و قرنطینه ای است، این در حالی است که سال گذشته واکسیناسیون دام های شهرستان انجام گرفته است، اما با توجه به بارندگی های اخیر و رطوبت هوا شرایط برای فعالیت پشه ها، کنه و ... فراهم شده که باعث انتقال بیماری به دامها می شوند.

دکتر قاسمی درخصوص اقدامات اداره دامپزشکی شهرستان اسلام آباد غرب تصریح کرد: در این کلاس آموزشی مطالبی در خصوص علائم بیماری، دوره بیماری، علائم کلینیکی، نحوه درمان و شیوه های انتقال آن، توسط کارشناسان ارائه شد و از تمامی دامداران منطقه درخواست شد تا نسبت به تهیه سم و سمپاشی جایگاه دامها و گزارش دهی به موقع در صورت دیدن علائم بیماری و همکاری لازم با اکیپهای دامپزشکی در مورد واکسیناسیونَ، همکاری لازم را داشته باشند.

این مقام مسئول در پایان گفت: با توجه به اینکه اداره دامپزشکی شهرستان اعتبار کافی جهت خرید سم کافی برای سم پاشی دام های دامداران را ندارد از دامداران خواست با مراجعه به داروخانه های دامپزشکی جهت خرید سم برای سم پاشی دام های خود اقدام نمایند.

  • کد خبر: ١٢٩٥٣٩/
  • ١٢:٠٧ - 1398/02/19/
  • تعداد بازدید: 88

خروج