چاپ
ارسال به دوست

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بویراحمد خبر داد:

کشف و ضبط قریب به 5 تن فرآورده خام دامی غیر بهداشتی در یاسوج

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بویراحمد از کشف و ضبط قریب به 5 تن فرآورده خام دامی غیر بهداشتی و غیر قابل مصرف انسانی در سطح شهرستان بویراحمد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان ،  دکتر علی روئین تن ، رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بویراحمد از کشف، ضبط و معدوم‌سازی قریب به 5 تن  مرغ و آلایشات مرغی در این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: اکیپ نظارت بر مواد خام دامی  به یک دستگاه خودرو ایسوزو حامل گوشت مرغ  که بصورت بسته بندی های نامتعارف بارگیری و از استان فارس به سمت اصفهان در حرکت بود مشکوک شده و  پس از توقف وبررسی های کارشناسی  مشخص گردید  محموله فوق بدون هویت ، تاریخ منقضی ، فاسد و همچنین فاقد گواهی بهداشتی حمل از مبدا بوده است.

وی افزود: به‌دلیل عدم گواهی حمل بهداشتی از دامپزشکی مبدا و فساد محموله خودرو مذکور توقیف و با حکم قضایی محموله معدوم گردید.

دکتر روئین تن گفت : این اداره با قاطعیت از حمل و جابه‌جایی هرگونه محموله‌های دامی فاقد مجوز بهداشتی دامپزشکی  و فاسد جلوگیری کرده و با متخلفان که سلامت مردم را نشانه بگیرند به‌شدت برخورد خواهد شد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بویراحمد گفت : با توجه به اینکه به تازگی آلایش مرغی غیر مجاز و فاقد هرگونه مشخصات مثل جگر، دل، سنگدان و پای مرغی از استان‌های دیگر به طور غیر مجاز وارد می‌شوند؛ لذا مردم از خرید هر گونه مواد خام دامی فله ای و یا در بسته‌های بدون مشخصات و برچسب  خودداری کنند و در هنگام خرید به تاریخ تولید و انقضای محصولات توجه کنند و   در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی در مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی، مراتب را به  سامانه 1512 دامپزشکی اطلاع داده تا اقدامات لازم انجام گیرد.

  • کد خبر: ٢٤٩٧٥٩/
  • ١٠:٢٥ - 1398/12/05/
  • تعداد بازدید: 35
کلید واژه ها

خروج