چاپ
ارسال به دوست

آغاز عملیات سمپاشی دام ها و جایگاه های نگهداری دام در شهرستان سرپل ذهاب

سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان سرپل ذهاب از آغاز عملیات سمپاشی رایگان دام ها و جایگاه های نگهداری دام در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه دکتر حمید کریمی سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان سرپل ذهاب در گفتگو با روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان گفت: با توجه به شروع فصل گرما و گسترش فعالیت کنه های عامل بیماری تب کریمه کنگو و ضرورت پیشگیری، عملیات سمپاشی بدن دام ها و جایگاه های نگهداری دام در روستاهای این شهرستان به صورت رایگان با همکاری دهیاری ها و شورای اسلامی آغاز شد.

وی اظهار داشت: حشرات و کنه ها ناقل بیماری های خطرناکی همانند تب خونریزی دهنده کریمه کنگو و لمپی اسکین و ... می باشد که انجام عملیات سمپاشی بهترین راه مبارزه با کنترل و از بین بردن این حشرات می باشد.

دکتر کریمی اعمال اقدامات پیشگیرانه لازم توسط دامداران و افراد مرتبط را مهم خواند و اظهار داشت: مهمترین راهکارهای پیشگیری از این بیماری در دامداری ها، مبارزه با انگل های خارجی (کنه ها) از طریق  رعایت بهداشت، سمپاشی، آموزش دامداران به عنوان یکی از گروه های در معرض خطر، پیش سرد نمودن لاشه به مدت 24 ساعت در یخچال، پرهیز از خرید گوشت قرمز از مراکز غیر مجاز و خارج از کشتارگاه و تهیه گوشت از واحدهای مجاز و دارای مهر تایید دامپزشکی است.

 دکتر کریمی در پایان خاطر نشان شد: اصلاح و بهسازی جایگاه دام از اصلی‌ترین عوامل مهار آلودگی انگل‌های خارجی است.

 

 

 

  • کد خبر: ١٢٩٨٩٤/
  • ١٢:٥٥ - 1398/02/26/
  • تعداد بازدید: 169

خروج