چاپ
ارسال به دوست

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان صحنه:

بهترین روش برای مبارزه با انگل های خارجی دام سمپاشی است .

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان صحنه گفت: در راستای مبارزه با انگل های خارجی دام و با توجه به شروع فصل گرما، سم پاشی جایگاه های دامی روستاهای این شهرستان از ابتدای اردیبهشت ماه آغاز و همچنان ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه دکتر روزبه محمودی رئیس اداره دامپزشکی شهرستان صحنه اظهار کرد: همزمان با شروع فصل گرما و تابستان انگل های خارجی بدن دام ها فعالیت خود را آغاز می کنند و می توانند بیماری های دامی را به دام های دیگر انتقال دهند.

دکتر محمودی با بیان اینکه سمپاشی جایگاه های دامی همچنان ادامه دارد، یادآور شد: عملیات سم‌پاشی در نواحی روستایی یکی از وظایف دامپزشکی است و اداره دامپزشکی شهرستان صحنه همانند سال های گذشته با توان مضاعف برنامه‌های رایگان سمپاشی بدن دام و جایگاه دام برای مبارزه با بیماری‌های انگلی داخلی و خارجی را در برنامه کاری خود دارد.

وی ادامه داد: انگل‌های خارجی، علاوه بر تضعیف دام به دلیل خونخواری، ناقل برخی از بیماری‌های ویروسی و تک یاخته‌ای از جمله بیماری‌های مهم و خطرناک لمپی‌اسکین، تیلریوز و تب خونریزی دهنده کریمه کنگو (CCHF) هستند که سمپاشی دام و اماکن دامی از اصلی‌ترین روش‌های کنترل و پیشگیری از این بیماری‌ها هستند.

این مقام مسئول در پایان تصریح کرد: شهروندان برای در امان ماندن از ابتلا به این بیماری، گوشت گرم نخورند یا قبل از مصرف حداقل ۲۴ ساعت در یخچال نگه دارند و به تاریخ تولید و مصرف محصولات دامی توجه و از خرید و مصرف فرآورده های خام دامی بدون مهر دامپزشکی و برچسب معتبر و گوشت چرخ کرده در بسته بندی های متفرقه خودداری کنند.

 

 

 

  • کد خبر: ١٢٩٨٩٧/
  • ١٣:٢٦ - 1398/02/26/
  • تعداد بازدید: 240

خروج