• 1401/06/02 - 23:37
  • تعداد بازدید : 35
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

گزارش عملکرد یکساله اداره تشخیص و درمان اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه

اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه در سال گذشته با توجه به شرایط استانی از نظر داشتن مرز مشترک با کشور عراق و همچنین میزان نرخ بیکاری موارد زیر را در دستور کار قرار داده و تا حد قابل قبولی در اجرای آن موفق بوده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه دکتر صیاد غلامی رئیس اداره تشخیص و درمان دامپزشکی استان گفت:

به منظور حمایت از ایجاد اشتغال و حذف امضاهای طلایی با حمایت نظام دامپزشکی استان پروانه های تاسیس داروخانه ها و درمانگاه ها را که سالها بود به دلایل مختلف صادر نمی شد را پیگیری نموده که در نتیجه با توجه به درخواست متقاضیان میزان قابل‌توجهی پروانه مذکور صادر شد که باعث ایجاد اشتغال جدید و فعالیت 11 شرکت پخش،95  داروخانه،71 درمانگاه و 5 مرکز تولیدی گردید و همچنین ارائه خدمت به دامداران استان نیز بهتر و با کیفیت بالاتری صورت پذیرفت .

دکتر غلامی در ادامه تصریح نمود: یکی از مشکلات استان وجود دارو قاچاق و عرضه آن در داروخانه های استان بود که با آموزش همکاران شهرستانها در حوزه بازدیدها و همچنین نظارت همکاران ستاد تا حد قابل توجهی از عرضه داروی قاچاق جلوگیری به عمل آمد که در همین راستا نیز بالغ بر ۳۰ پرونده تشکیل شد.

وی گفت: متاسفانه با توجه به تحریم‌های ظالمانه قدرتهای غربی یکی از مشکلات اصلی استان تأمین دارو و واکسن بود که خوشبختانه با نظارت دقیق بر شرکت‌های پخش و توزیع دارو و واکسن در سال گذشته کمبود خاص دارو و یا واکسن در استان مشاهده نگردید که در همین راستا نیز بالغ بر چندین پرونده برای خرید و فروش خارج شبکه دارو، در مراجع ذیصلاح تشکیل شد.

همچنین برای اولین بار در استان این اداره به حوزه فروش دارو بدون نسخه ورود پیدا کرد که با توجه به حواشی زیادی که برای این اداره کل داشت موفق به اجرای این دستورالعمل شد که تا حد خیلی زیادی از قاچاق یا عرضه خارج از شبکه دارو جلوگیری نموده است. که در همین راستا بالغ بر ۱۰۰ پرونده تشکیل و به هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات صنفی ارجاع داده شده است.

رئیس اداره تشخیص و درمان در پایان خاطر نشان شد:  با توجه به راه اندازی سامانه خدمات دارویی در کشور، این اداره کل جز استان های پیشرو در تکمیل نمودن سامانه مذکور بوده که در حال حاضر تمامی داروهای وارده وتوزیع شده در استان، با سامانه مذکور قابل رصد و پایش می باشد.

گفتنی است تعداد 182دامپزشک و 384 پیرا دامپزشک در شرکت های پخش،داروخانه،درمانگاه و مراکز تولیدی مشغول به فعالیت می باشند.

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 289693
کلمات کلیدی
pubker نوری

pubker نوری

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه