• 1399/10/24 - 12:38
  • تعداد بازدید : 86
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

جلسه ستاد پیشگیری و کنترل بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در فرمانداری شهرستان جوانرود برگزار گردید.

جلسه ستاد پیشگیری و کنترل بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان شهرستان جوانرود با حضور معاون سیاسی ، امنیتی واجتماعی فرمانداری جوانرود، رئیس دامپزشکی و مسؤولان عضو ستاد مقابله با آنفولانزای فوق حاد پرندگان برگزار شد و مسائل مربوط به پیشگیری از شیوع این بیماری مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه نشست کمیته آنفلوانزای فوق حاد پرندگان به ریاست رجبی معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرمانداری جوانرود و ادارات عضو کارگروه در فرمانداری این شهرستان برگزار شد. در این جلسه دکتر احمد امیری، رئیس اداره دامپزشکی شهرستان جوانرود گفت: همه ساله با فرارسیدن فصل سرما، موضوع شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان به عنوان یکی از مسائل جدی  شهرستان جوانرود مورد توجه قرار می‌گیرد چرا که این بیماری علاوه بر احتمال وارد کردن خسارات زیاد به پرورش دهندگان، مخاطرات بسیاری را نیز می تواند برای انسان به همراه داشته باشد. وی در ادامه مطالبی در ارتباط با راههای پیشگیری و مقابله احتمالی را بیان نمود و در خصوص اهمیت مقابله با این بیماری و لزوم افزایش همکاری‌های بین‌بخشی جهت آمادگی در برابر هرگونه بروز احتمالی آن تاکید کرد.

 

معاون فرماندار شهرستان جوانرود، با اشاره به اهمیت بیماری آنفولانزای فوق‌ حاد پرندگان و فعالیت های دامپزشکی، خواستار همکاری تمامی ادارات در خصوص مقابله با بیماری های مشترک و خطرناک بین دام و انسان شد. وی با اشاره به خسارات بهداشتی و اقتصادی ناشی از بیماری آنفلوانزای فوق‌حاد پرندگان بر لزوم آمادگی جهت مقابله با بروز احتمالی بیماری تأکید نمود.

 

در ادامه سایر اعضای جلسه به بیان نقطه نظرات و دیدگاههای خود در این زمینه پرداختند.

 

اعلام تلفات مشکوک و نامتعارف طیور بومی و پرندگان مهاجر به دامپزشکی، همکاری دهیاران و محیط بانان محیط زیست، توقف محموله های طیور و کود مرغ فاقد مجوز در پاسگاه ها و ایست و بازرسی و ارجاع به مبادی قانونی، برخورد با فروشندگان طیور دوره گرد و فاقد مجوز و استفاده از ظرفیت های ترویجی جهاد کشاورزی، از جمله مصوبات جلسه بود.

 

 

  • گروه خبری : اخبار شهرستان جوانرود
  • کد خبر : 259113
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید