• 1400/01/09 - 13:00
  • تعداد بازدید : 37
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه گفت:

دکتر حسین حیدری عنوان کرد در راستای اجرای طرح تشدید نظارت بهداشتی ، بازدید شبانه از کشتارگاه های طیور به طور مستمر انجام می شود.

به منظور حفظ سلامت و بهداشت عمومی شهروندان در راستای اجرای طرح تشدید نظارت بهداشتی ، بازدید شبانه از کشتارگاه های طیور به طور مستمر انجام می شود.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه، دکتر حسین حیدری مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه گفت: به منظور حفظ سلامت و بهداشت عمومی شهروندان در راستای اجرای طرح تشدید نظارت بهداشتی ، بازدید شبانه از کشتارگاه های طیور به طور مستمر انجام می شود.

 دکتر حسین حیدری عنوان کرد : تامین بهداشت و سلامت مواد پروتئینی مصرفی مردم از اولویت‌های جدی دامپزشکی استان است و بازرسان دامپزشکی به طور مرتب و شبانه از روند ذبح بهداشتی طیور ،  قبل ، حین و پس از ذبح در محل کشتارگاه‌ها بازدید می‌کنند.

حیدری افزود : استان کرمانشاه در حال حاضر دارای تعداد 7 کشتارگاه فعال طیور است، که با رعایت ضوابط و دستورالعمل های بهداشتی دامپزشکی در حال فعالیت می باشند و از تاریخ 25 اسفندماه سال گذشته تاکنون در راستای طرح تشدید نظارت های بهداشتی علاوه بر حضور مسئولین فنی مستقر در کشتارگاه ها ، توسط مدیرکل، معاونین ، روسای ستادی و شهرستان ها و کارشناسان فنی بر پروسه ذبح بهداشتی نظارت مستمر داشته و این برنامه همچنان ادامه دارد.

وی به نظارت‌های بهداشتی بر مراکز تولید و عرضه فرآورده‌های خام دامی در کرمانشاه نیز اشاره کرد و افزود: مردم می‌توانند هرگونه مشکل و تخلفات بهداشتی را با شماره تماس ۱۵۱۲ و سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه در میان بگذارند تا رسیدگی به آن در اسرع وقت در دستور کار قرار گیرد.

در پایان دکتر حیدری از شهروندان درخواست کرد، گوشت و مواد پروتئینی مورد نیاز خود را از مراکز مجاز و دارای پروانه بهداشتی تهیه نموده و در هنگام خرید گوشت قرمز نیز حتماً به لیبل، مهر نظارتی دامپزشکی و تاریخ انقضای آن توجه کنند. همچنین در مورد گوشت مرغ نیز تاریخ تولید، انقضاء و دمای نگهداری فرآورده را مورد توجه قرار دهند.

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 272681
کلمات کلیدی
pubker نوری

pubker نوری

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید