• 1401/10/22 - 12:29
  • تعداد بازدید : 80
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

برگزاری جلسه کمیته فنی و بهره وری با حضور مدیر کل ، معاونت سلامت و روسای ادارات ستادی و شهرستان ها در محل سالن جلسات اداره کل دامپزشکی استان

 به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه جلسه کمیته فنی و بهره وری با حضور مدیر کل ، معاونت سلامت و روسای ادارات ستادی و شهرستان ها در محل سالن جلسات این اداره کل برگزار گردید. در این جلسه موضوعات مربوط به ادارات فنی ستادی و ادارات شهرستان ها مورد بحث و بررسی  قرار گرفت.

 در این راستا عملکرد ادارات دامپزشکی شهرستان ها  در خصوص مبارزه و پیشگیری از بیماری های استراتژیک از جمله طاعون نشخوار کنندگان کوچک،  بروسلوز در دام سبک و سنگین ، هاری ، آبله گوسفندی و بز و تاکید بر پوشش کامل واکسیناسیون واحد ها و مسائل مربوط به اداره طیور با محوریت رصد ، پایش و مراقبت از بیماری های طیور به ویژه بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان و همچنین ثبت به موقع آمار و موضوعات مرتبط با آبزیان در خصوص پایش و مراقبت از مزارع پرورش ماهی و ثبت بازدید ها در سامانه مورد بحث قرار گرفت.

در این جلسه دکتر حسین حیدری مدیر کل دامپزشکی استان با تاکید بر رعایت دستور العمل های قرنطینه بهداشتی در خصوص جابه جایی دام و طیور گفت : اداره قرنطینه و ادارات شهرستان ها در خصوص نظارت و پیگیری و تعیین تکلیف تمامی محموله های وارده و خارج شده از استان،  در سامانه قرنطینه اهتمام لازم را داشته باشند.

از دیگر موضوعات مطرح شده دراین جلسه نحوه چگونگی اجرای طرح عملیات ایمن سازی دام های استان علیه بیماری تب برفکی (روستا و عشایر )  با اولویت  کاری اداره کل و ادارات دامپزشکی شهرستان ها بود که  دکتر یارویسی با اشاره به همکاری بخش غیر دولتی و رایگان بودن طرح گفت: این طرح به صورت ملی همزمان با سراسر کشور می باشد که  از 15 دی ماه سال جاری آغاز و حداکثر تا 15 اسفند ماه سال جاری خاتمه می یابد. و در آن حداقل 95 درصد دام سبک  وسنگین استان تحت پوشش عملیات مایه کوبی قرار گیرند.

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 296288
کلمات کلیدی
pubker نوری

pubker نوری

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه