• 1401/10/08 - 13:04
  • تعداد بازدید : 35
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

بازدید معاونت سلامت اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه از کشتارگاه طیور زاگرس روانسر

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه در راستای بازدیدهای دوره ای از کشتارگاه های دام و طیور سطح استان شب گذشته هفتم دی ماه دکتر شاهرخ یارویسی معاونت سلامت اداره کل دامپزشکی به همراه مهندس محسن گنجواری رییس اداره دامپزشکی شهرستان روانسر از کشتارگاه طیور روانسر بازدید نمودنند.

دکتر یارویسی ضمن بازدید از بخش هاو مراحل مختلف کشتارگاه عنوان نمود : مسئولین فنی و بهداشتی و ناظرین بهداشتی و شرعی بصورت مستمر از ابتدا تا انتهای خط و مراحل کشتار حضور دارند و همکاران بخش دولتی نیز بازدید مستمر و منظمی از کشتارگاه دارند.

وی عنوان داشت  کشتارگاه را به عنوان یک مکان استحصال مرغ کشتار شده باید در طی تمام مراحل نکات و دستور العمل های بهداشتی رعایت شود و باتوجه به اینکه مرغ به عنوان یکی از اصلی ترین مواد سبد غذایی مردم است بایستی نهایت رعایت بهداشت در تمام مراحل تولیدی آن رعایت گردد.

وی اظهار داشت که همشهریان اطمینان داشته باشند که پرسنل اداره کل دامپزشکی استان نظارت دقیق و کامل را بر تمام مراحل تولید مرغ کشتارشده در کشتارگاه های استان و مراکز عرضه را دارند. و با توجه به اینکه آنفلوانزای فوق حاد پرندگان به عنوان یکی از مهمترین بیماری های مشترک است لذا توصیه می شود از خرید و مصرف مرغ زنده خود داری نمایند.

دکتر یارویسی با بیان اینکه خرید مرغ از مراکز مورد تایید دامپزشکی انجام گیرد و از خرید مرغ  از افراد دوره گرد خود داری نمایند گفت :  بایستی دارای تاریخ تولید و مصرف بوده  حتما در یخچال و در دمای مناسب نگهداری شود و هر گونه مورد غیر بهداشتی را به اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه اطلاع رسانی نمایند.

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 295868
کلمات کلیدی
pubker نوری

pubker نوری

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه