چاپ
ارسال به دوست

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه:

بهداشت عمومی و سلامت مردم، تعارف بردار نیست

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه در دیدار با سرپرست اداره کل دامپزشکی استان گفت با اشاره به مطالبات عمومی در خصوص سلامت غذایی گفت: حوزه های سلامت و امنیت غذایی جزء مطالبات عمومی و یکی از مطالبات دادستانی است که تعارف بردار نیست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه؛ دکتر محمدحسین صادقی روز دوشنبه در دیدار سرپرست اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه افزود: ما از تمام ظرفیت‌های دستگاه قضایی برای مقابله با جرایم حوزه دامپزشکی استفاده می کنیم اما باید به سمتی برویم که از ابزارهای کیفری و قهری به صورت حداقلی استفاده کنیم و برخورد قضایی، آخرین راهکار باشد.

 

 

او افزود: صِرف برخوردهای قهری و مناسبتی با تخلفات حوزه دامپزشکی نتیجه‌بخش نیست و باید بسترهای جرم‌زا را با آموزش، فرهنگ سازی و سختگیری در اعطای مجوز از بین برد.

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه گفت: البته فرهنگ سازی زمانبر است اما تکیه به برخوردهای قهری باعث افزایش هزینه ها و منجر به کاهش نتیجه بخشی می شود.

وی با تاکید بر لزوم برخورد کارشناسی با واحدهای عرضه فرآورده های خام دامی متخلف گفت: برخوردهای قهری باید به متخلفانی که اقدامات قانون‌گریزانه مکرر دارند، محدود شود.

دکتر صادقی از سرپرست اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه خواست که تهدیدها و آسیب های حوزه دامپزشکی استان را احصا و اولویت بندی کند.

او با تاکید بر اهمیت آموزش های دامپزشکی به عرضه کنندگان مواد غذایی، اظهار کرد: هنر اداره کل دامپزشکی این باشد که تعداد پرونده های تخلف در این حوزه را به مرور کاهش دهد.

سرپرست اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه هم در این دیدار گفت: اعظم رسالت دامپزشکی حفظ و حراست از سرمایه های دامی و نظارت بر بهداشت عمومی است که در حوزه روستایی مشکلی خاصی وجود ندارد زیرا کار  به صورت خدماتی و رایگان است اما در بخش نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی با چالش‌هایی روبه‌رو هستیم زیرا موضوع حقوق مصرف کننده و بهداشت عمومی مطرح است.

دکتر امید حاج محمدی با تشکر از  حمایت های قانونی دادستانی کرمانشاه در صدور آرای مربوط به تخلفات دامپزشکی گفت: هر چقدر بتوانیم از پتانسیل سیستم قضایی به درستی استفاده کنیم بسیاری از هزینه‌های این حوزه کاهش می‌یابد و تلاش ها زودتر به نتیجه می رسد.

دکتر حاج محمدی از تهیه یک طرح جامع برای مقابله با آسیب ها و جرایم حوزه دامپزشکی خبر داد و گفت:  در تلاشیم که از ظرفیت همه دستگاه‌های مربوط از جمله نیروی انتظامی، شهرداری، قوه قضاییه و رسانه‌ها در این طرح استفاده کنیم.

او ابراز امیدواری کرد که این طرح تا ماه آینده نهایی و در استانداری کرمانشاه تصویب شود.

 

  • کد خبر: ٣٠٢٧/
  • ٠٧:٥٩ - 1397/09/14/
  • تعداد بازدید: 356

خروج