چاپ
ارسال به دوست

خدمت رسانی 20 اکیپ دامپزشکی به مناطق زلزله زده کرمانشاه

سرپرست اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه گفت: 20 اکیپ خدمت رسان این اداره کل شامل ۴ اکیپ ستادی و ۱۶ اکیپ دفن بهداشتی و ضدعفونی اماکن دامی از صبح امروز در شهرستان های زلزله زده حضور دارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه؛ دکتر امید حاج محمدی در این ارتباط افزود: این اکیپ ها در شهرستان های قصرشیرین، جوانرود، سرپل ذهاب، دالاهو، گیلانغرب، اسلام آباد غرب، روانسر و پاوه حضور دارند.

او گفت: مسئولان ستادی اداره کل دامپزشکی نیز از ساعات اولیه امروز با حضور در مناطق زلزله زده بر دفن بهداشتی دام های تلف شده و ضدعفونی رایگان اماکن دامی تخریب شده نظارت داشتند.

وی اظهار داشت به علت گستردگی مناطق زلزله زده تعداد دام های تلف شده و یا خسارات وارده به جایگاه های دام بر اثر زلزله متعاقبا اعلام خواهد شد.

سرپرست اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه همچنین گفت: به دلیل سرمای هوا و احتمال تخریب جایگاه های نگهداری دام ها، سطح ایمنی بدن دامها کاهش می یابد به منظور ارتقاء سطح ایمنی بدن دام، دامپروران نسبت به دادن علوفه دستی به دام ها اقدام کنند تا از بروز بیماری در گله پیشگیری شود.

او افزود: در هوای سرد سطح ایمنی بدن دام ها کاهش می یابد که با تغذیه به موقع و پرکالری می توان نسبت به ارتقای ایمنی در آنها اقدام نمود.

دکتر حاج محمدی از دامپروران، مرغداران و آبزی پروران در مناطق زلزله زده خواست اگر دام و طیور یا استخر آبزی پروری آنها آسیب دیده و یا دام مصدوم دارند با تلفن 1512 و یا سامانه پیامکی 100010001512 به اداره کل دامپزشکی اطلاع دهند.

 

 

 

  • کد خبر: ٢٨٢٧/
  • ١٢:٠٨ - 1397/09/08/
  • تعداد بازدید: 352

خروج