چاپ
ارسال به دوست

به مناسبت هفته بسیج توسط اداره دامپزشکی شهرستان سنقر و کلیایی صورت گرفت:

معاینه و واکسیناسیون رایگان دام ها در مناطق محروم

سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان سنقر و کلیایی از برگزاری اردوی جهادی در روستا های محروم شهرستان به مناسبت هفته بسیج خبر داد و گفت: هدف از پرپایی این اوردو ها محرومیت زدایی و دست رسی آسان پرورش دهندگان به خدمات دامپزشکی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه مهندس محمد ایمانی سنجر سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان سنقر با اعلام این خبر  گفت: در راستای خدمت رسانی به دامپروران مناطق محروم و به مناسبت هفته بسیج ،با هدف دسترسی آنها به خدمات دامپزشکی در روستای کشکمیر علیا و سفلی خدمات رسانی رایگان توسط اکیپ های دامپزشکی انجام شد.

وی در خصوص خدمات رایگانی که در هفته بسیج ارائه میشود افزود: اکیپ های دامپزشکی در مناطق روستایی و عشایری خدماتی از قبیل معاینه، مایه کوبی و درمان به صورت رایگان ارائه کردند.

این مقام مسئول تصریح کرد: اجرای طرح واکسیناسیون جمعیت دامی علیه بیماری ها، معاینه 276 راس دام سبک و واکسیناسیون رایگان تب برفکی 80 راس دام سنگین از  جمله خدماتی بود که در این مدت به دامداران روستایی این  شهرستان ارائه شد.

وی در پایان گفت: فعالیت های دامپزشکی می تواند به دامداران در زمینه پیشگیری از بیماری های خطرناک دامی و مشترک بین انسان و دام بسار مفید باشد و به طبع آن نیز  صیانت از سرمایه دامی و ارتقاء بهداشت عمومی در بر دارد.

  • کد خبر: ٢٧٥٠/
  • ١٤:٢٤ - 1397/09/06/
  • تعداد بازدید: 287

خروج