چاپ
ارسال به دوست

بازدید نماینده کرمانشاه از اداره کل دامپزشکی استان:

مهندس صفری: نمایندگان استان از فعالیت های دامپزشکی حمایت می کنند

مهندس احمد صفری نماینده مردم شریف کرمانشاه و عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی روز شنبه با حضور در اداره کل دامپزشکی استان با سرپرست و پرسنل این اداره کل دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه، مهندس صفری در این بازدید با دکتر امید حاج محمدی سرپرست این اداره کل و جمعی از مدیران و پرسنل دیدار و گفت و گو کرد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در این بازدید با گرامیداشت و تبریک هفته بسیج و وحدت، از زحمات و تلاش های پرسنل دامپزشکی استان به خصوص در حادثه زلزله سال گذشته غرب استان قدردانی کرد.

مهندس صفری با اشاره به رسالت خطیر دامپزشکی در تامین سلامت مردم و حفظ سرمایه های دامی، افزود: صیانت از جامعه دامی و تامین سلامت محصولات و فرآورده های خام دامی مرهون تلاش ها و زحمات پرسنل زحمتکش دامپزشکی است.

او با تاکید بر اینکه دامپزشکی نیازمند توجهات بیشتر برای ارائه خدمات بهتر و بیشتر است، افزود: نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی با دید مثبت و نگاه ویژه به دنبال رفع مسایل و مشکلات این اداره کل هستند.

او با اشاره به مرزی بودن استان کرمانشاه و همچنین پتانسیل دامپروری آن گفت: به این دلایل باید نگاه ویژه تری نسبت به دامپزشکی از نظر اعتبارات، امکانات و تجهیزات شود.

سرپرست اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه نیز ضمن تبریک ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ص) با قدردانی از حضور مهندس صفری و حمایت های همیشگی او و سایر نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی از اداره کل دامپزشکی استان گفت: دامپزشکی برای ارتقای سطح خدمات رسانی خود نیازمند حمایت های بیشتر مسئولان به خصوص نمایندگان است.

دکتر امید حاج محمدی، استان کرمانشاه را استانی گسترده با حدود 5 میلیون واحد دامی و یکی از استان های دامپروری کشور دانست و افزود: این گستردگی و فراوانی جامعه دامی نیازمند اعتبارات، امکانات و نیروی انسانی لازم است.

وی اظهار داشت: میزان اعتبارات و امکانات و نیروی انسانی موجود دراین اداره کل با حجم خدمات همخوانی ندارد و پرسنل ما به صورت شبانه روزی درگیر خدمات رسانی به جامعه هدف هستند.

او در ادامه تصریح کرد: فعالیت های دامپزشکی حساس، تاثیرگذار و هزینه بردار است که در صورت تامین مالی در این حوزه قطعاً تاثیر شگرفی در ارتقاء سلامت مردم دارد که این مهم با معیار های مالی قابل قیمت گذاری نیست.

او یکی از فعالیت های دامپزشکی را اجرای طرح های مایه کوبی دانست و گفت: تعرفه های انجام خدمات از جمله خرید واکسن افزایش یافته و از این رو نیازمند حمایت های بیش از پیش مسئولان ارشد از جمله سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان هستیم.

وی به سمپاشی در مناطق زلزله زده و دفن بهداشتی دام ها نیز اشاره کرد و افزود: در این بخش نیز باتوجه به افزایش قیمت ها نیازمند کمک ویژه هستیم.

او اظهار داشت تاکنون در مناطق زلزله زده 11 تن سم برای سمپاشی دام و جایگاه های نگهداری دام استفاده شده است.

حاج محمدی همچنین بر کمک در راستای تجهیز و تعمیر آزمایشگاه دامپزشکی مرکز استان نیز تاکید کرد و گفت: این آزمایشگاه به واسطه دارا بودن استاندارد های لازم و همچنین برخورداری از پیشرفته ترین سخت افزارها می تواند مرکزیت غرب کشور باشد.

  • کد خبر: ٢٦١٧/
  • ١٥:٠٤ - 1397/09/03/
  • تعداد بازدید: 66
کلید واژه ها

خروج